Pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
emblem

Telefon alarmowy


E-mail

Zgłoszenie wypadku przez:

KAPITAN /LUB ARMATOR

(dotyczy statku lub jednostki pływającej)

UŻYTKOWNIK INFRASTRUKTURY

(dotyczy uszkodzenia nabrzeża lub infrastruktury)
logo

O komisji

Skład Komisji i eksperci

w skład Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM) wchodzą


Przewodniczący PKBWM

Tadeusz Wojtasik

tel.: 91 44 03 269

tel. kom.: 602 375 344

e-mail: tadeusz.wojtasik-pkbwm@mi.gov.pl

Zastępca Przewodniczącego PKBWM

Grzegorz Suszczewicz

tel.: 91 44 03 281

tel. kom.: 880 343 253

e-mail: grzegorz.suszczewicz-pkbwm@mi.gov.pl

Sekretarz PKBWM

Marek Szymankiewicz

tel.: 91 44 03 286

tel. kom.: 516 175 964

e-mail: marek.szymankiewicz-pkbwm@mi.gov.pl

Członek PKBWM

Monika Hapanionek

tel.: 91 44 03 287

tel. kom.: 881 090 545

e-mail: monika.hapanionek-pkbwm@mi.gov.pl

Członek PKBWM

Vacat

Sekretariat PKBWM

Karolina Żenczykowska

tel.: 91 44 03 290

e-mail: karolina.zenczykowska@mi.gov.pl

Eksperci

Affek Sławomir

– specjalność: pożary, zabezpieczenie przeciwpożarowe na statkach

Banaszek Andrzej

– specjalność: urządzenia pokładowe statków i jachtów, systemy hydrauliczne statków i jachtów, budowa jachtów

Carlson Piotr

– specjalność: nawigacja elektroniczna, żeglarstwo

Dziewulski Bogdan

– specjalność: elektrotechnika okrętowa

Gellert Tomasz

– specjalność: automatyka i elektrotechnika okrętowa

Goszczyński Jacek

– specjalność: sztauerka, sztuki ciężkie, szkody ładunkowe bezpieczeństwo w żegludze morskiej i śródlądowej

Grabiec Dariusz

– specjalność: hydrografia i kartografia morska, ECDIS, ECS

Grzywa Marek

– specjalność: żeglarstwo

Gucma Lucjan

– specjalność: ocena ryzyka, systemy nawigacyjne, systemy sterowania ruchem, inżynieria ruchu morskiego

Harańczyk Bogusław

– specjalność: maszyny i siłownie okrętowe

Łapiński Mariusz

– specjalność: nautyka, bezpieczeństwo żeglugi

Pietraszkiewicz Jacek

– specjalność: elektroniczne systemy nawigacyjne i radiokomunikacji, elektroniczne systemy manewrowania statkiem, żeglarstwo

Soliwoda Jarosław

– specjalność: stateczność jednostek pływających

Szozda Zbigniew

– specjalność: budowa i stateczność statków, konstrukcja okrętów

Ślączka Wojciech

– specjalność: nawigacja elektroniczna, bezpieczeństwo żeglugi

Wojtyra Rafał

– specjalność: budowa i wyposażenie małych jednostek pływających

Tłumacze

Zembrzuska – Hroboni Aneta

– specjalność: język angielski

Summa Linguae Technologies S.A. Poland

– specjalność: język obce

Data aktualizacji: 29.10.2020